Chcesz się spotkać z przyjaciółmi

w winnicy? 

  relaks /   RESET

Chcesz doświadczyć czegoś nowego? Zostawić zgiełk codziennych spraw? Wyjechać za miasto w piękne miejsce?  Zrelaksować się przy kilku kieliszkach najwyższej jakości polskiego wina? Zjeść lokalne sery?

Spotkania, które organizujemy to piękno zachodzącego słońca i bliskość natury, która kształtuje smak win i dań. To wycieczka prowadzona przez doświadczonego sommeliera, po świecie najlepszych polskich Chardonnay, Merlotów, Rieslingów, Pinotów i Caberne, wraz z umiejętnym ich połączeniem z posiłkami.

Spędź czas z grupą przyjaciół. Wzmocnij relację, zinterguj się i po prostu, baw się dobrze! 

organic  FOOD / WINE pairing

Oprowadzimy cię po świecie wina. Pod okiem sommeliera wraz z przyjaciółmi spróbujesz minimum 5 win z lokalnej winnicy. Zrozumiesz czym jest dobry bilans wina, czyli idealna proporcja pomiędzy kwasowością, słodyczą i tanicznością. Dowiesz się co znaczy ekologia w winie i jedzeniu oraz czym jest biodynamika.

Wina, sery i jedzenie które serwujemy pochodzą tylko z lokalnych gospodarstw z ekologicznym certyfikatem. W czasie spotkania będzie ci towarzyszyć sommelier, który poprowadzi degustację komentowaną oraz odpowie na twoje pytania. 

Wino, które wypijesz jest w 100% naturalne.

Znaczy to tyle, iż winorośl nie jest opryskiwana herbicydami a w czasie fermentacji i maceracji nie są dodawane sztuczne dodatki, a wina nie zawiera siarczanów.

Wino i jedzenie będą przygotowane zgodnie z naszą misją:

ekologicznie

lokalnie

tylko od rolników

 

tylko LOKALNIE

Od początku naszego istnienia współpracujemy z międzynarodową organizacją
Slow Food International. Celem kampanii „Slow Food Menu for Change” do której dołączyliśmy jest serwowanie i promowanie napojów i żywności pochodzącej od lokalnych producentów. Tej która zanim dotrze na stół przemierzy kilka, a nie kilka tysięcy kilometrów. Gotując i jedząc taką żywność zapobiegamy zmianom klimatu oraz wspieramy lokalne rolnictwo. 

To co zostanie dla ciebie przygotowane jest po prostu GOOD, CLEAN, FAIR.
 

ZOBACZ relację z degustacji

FAQ

Czy jest transport z Krakowa do Winnicy?

Nie musisz sie o to martwić Zapewniamy go pomiędzy wybranem miejscem w Krakowie a miejscem kolacji i z powrotem. Dysponujemy autobusami o pojemosći do 9 os., 22 os., 40 os. 

Gdzie będzie zorganizowane spotkanie?

Spotkanie jest organizowane w Winnicy Wieliczka w Pawlikowicach k/Wieliczki. To urokliwe miejsce jest położone na południowym stoku, gdzie roztaczają się piękne widoki na pobliską okolicę.

Ile będzie trwało spotkanie?

Spotkanie trwa średnio ok 4-5 godzin i ma luźna formę. Jest to czas niezbędny do degustacji co najmniej 5 różnych win oraz skonsumowania serów i jedzenia.

Ile rodzajów wina spróbuję?

Standardowo proponujemy 5 rodzajów wina dla każdej osoby uczestniczącej w spotkaniu. Ewentualnym dodatkiem jest cydr. Szczegóły każdego spotkania uzgadniamy indywidualnie. Możemy zwiększyć lub zmniejszyć ilość. 

Kiedy są organizowane spotkania?

Ze względu na warunki pogodowe spotkania realizujemy pomiędzy kwietniem a listopadem, najczęściej od 16:00/17:00 do 21:00/22:00

spotkanie

osób max.

godzin podróży i zabawy w świecie wina

zadzwoń / NAPISZ

W sprawie szczegółów rezerwacji terminu oraz wielkości grupy.

Tel.: +48509485348

 

mail: artur@gotujemy.org

 

7 + 11 =

Share This