Ekologiczny Catering

Jakość posiłku to

Świeże produkty, pochodzące od sprawdzonych dostawców, którzy nie używają środków chemicznych podczas wytwarzania żywności.

Nasze menu jest sezonowe i uzależnione od tego, co aktualnie znajduje się w spichlerzach rolników. W zimie nie sprowadzamy pomidorów z drugiego końca Europy, a latem nie serwujemy pomarańczy, tylko świeże, polskie owoce i warzywa.

Posiłki, które przygotowujemy pochodzą bezpośrednio od małych, lokalnych rolników i przetwórców. Wspieramy Fair Trade, czyli odpowiedzialne zakupy i krótki łańcuch dostaw

Proponowane przez nas dania składają się ze certyfikowanych ekologicznych składników. Certyfikat ekologiczny to najlepsza gwarancja braku „chemii” w jedzeniu.

Zrównoważony catering

Serwujemy odpowiedzialną gastronomię, wykorzystując autentyczne, lokalne produkty. W naszej kuchni dokonujemy świadomego wyboru składników, realizując regionalną koncepcję gastronomiczną. Regularnie odwiedzamy naszych małych ekologicznych rolników, aby zobaczyć, jak powstają ich produkty. Jakość, to dla nas produkty wytworzone bez dodatku chemii, bogate w naturalne składniki odżywcze.

Żywność, którą serwujemy przemierza niewiele kilometrów. Ponadto wspierając lokalnych rolników, pomagamy w utrzymaniu regionalnej produkcji rolnej, łączącej obszary miejskie z pobliskimi społecznościami rolniczymi.

Stosujemy ekologiczne produkty. Pestycydy, to główne źródło zanieczyszczeń
naszych wód gruntowych które drastycznie obniża jakość gleby. Rolnicy ekologiczni nie używają środków chemicznych przez co są najlepszymi zarządcami ziemi.

Świeża żywność jest po prostu smaczna i zdrowa. Zawiera substancje odżywcze, w postaci o wiele łatwiejszej do przyswojenia dla naszego organizmu niż te w żywności przetworzonej. Ponadto rezygnując z zakupu przetworzonej żywności wspieramy środowisko.

Czy to zwykła przekąska czy pełen posiłek zawsze gotujemy zdrowo. Nie smażymy, nie używamy tłuszczy utwardzonych czy wzmacniaczy smaku. Niezdrowa żywność jest łatwo dostępna i tania. Naszą ideą jest promowanie zdrowej żywności i pełnowartościowych posiłków, które dostarczają dostatecznej ilości witamin i mikroelementów. Uważamy, że rozsądniej jest inwestować w zdrowe produkty, niż przeznaczać pieniądze na zakup suplementów diety, albo zmaganie się z chorobami.

Najczęściej proponujemy naczynia wielokrotnego użytku (porcelana), lub te nadające się do kompostowania lub recyklingu: Naszym zdaniem optymalnym wyborem w przypadku usług obiadowych jest porcelana, ponieważ ma najmniejszy wpływ na środowisko i jest najbardziej przyjemna dla gości. Jednak czasami, po prostu się nie da jej użyć. Dlatego jako alternatywę, proponujemy kompostowaną zastawę stołową lub naczynia stołowe nadające się do recyklingu.

Na imprezach, które obsługujemy oferujemy atrakcyjne i pożywne dania wegetariańskie dostosowane dla typu eventu. Serwujemy też dania z mięsa i ryb.
Jednak na co dzień proponujemy zmniejszenie spożycia ryb i mięsa. Ich jedzenie jest wskazane nie częściej niż 2 dni w tygodniu.

Każdy powinien otrzymać uczciwą cenę za swoją pracę. Sprawiedliwy handel, to krótki łańcuch dostaw, dlatego preferujemy zasadę z pola prosto do stołu!

Naturalna dekoracja stołu

Stół i jego wygląd jest również ważny jak jedzenie.

Dekoracja naszych stołów jest inspirowana naturą i składa się tylko naturalnych materiałów. 

Dba o to Małgosia Kyrcz z Projektu Nakryty Stół

 

Jeśli potrzebujesz takiego cateringu

użyj formularza lub prześlij maila ze szczegółami na

kontakt@gotujemy.org

15 + 3 =

Dotąd karmiliśmy

Share This