Miejsce przy wigilijnym stole to element tożsamości naszej rodziny. To jedyny dzień w roku kiedy przypominamy sobie czym jest rodzina wielopokoleniowa i jak mocne są więzy które nas łączą. Nasze domowe tradycje, kulinaria, forma spędzania czasu, sposób ubierania choinki, czy nakrywania stołu to coś co nas łączy i dzieli, bo każdy z nas jest wniósł do naszego wspólnego życia tradycję własnego domu. Takie właśnie miks tworzy coś nowego, tworzy nas i naszą tradycję wigilijną. W naszym życiu niezwykle istotna jest naturalność i podejście o żywności „bez chemii”. Naturalność również w nakryciu stołu.

Poniżej zobaczycie 3 ujęcia stołu według Małgorzaty Kyrcz z Projekt Nakryty Stół. Pokazuje jak można nakryć stół używając rzeczy dostępnych w domu, pod ręka. Patrząc na ten nakryty stół wszystko wydaje się jest takie oczywiste. Warto zainspirować się osobami, które zajmują się dekoracją na co dzień.

Nakrycie stołu jest równie ważne jak żywność. Ja swoje dania zawsze przygotowuje myśląc o osobach dla których Gotuję. Podobnie Gosia nakrywa stół dla kogoś. Obie realizując swoją pasję chcemy się spotkać przy pachnącym stole, aby z innymi dzielić się opowieściami, radością i najlepszym jedzeniem.  

Share This