Krasków. Mała wioseczka na dolnośląskiej równinie. Życie płynie tu na co dzień  w rytmie slow. Jest tu piękny pałac i z kompleksem zabudowań. W ten rytm slow life raz w miesiącu dopasować się niezwykły targ. Targ Ziemi. 

Kooperatywa 124 postanowiła stworzyć właśnie tu, z dala od zgiełku dużego miasta targ małych producentów rolnych oraz rękodzieła i ubrań. Zebrała w gospodarstwie „Bzowa Ostoja” ok. 30 producentów i zaprosiła do zamkowych stodół najlepszych lokalnych producentów. Zresztą kooperatywa składa się wyłącznie z lokalnych rolników i producentów. 

Jaki jest targ? Przede wszystkim uczciwy – tak deklaruje jedna z jego współorganizatorek Izabela Gamperl. Nie wszystko jest eko ale członkowie kooperatywy poszukują takich producentów którzy zawierają jak najmniej chemii. Po drugiej stronie lady mamy zawsze producenta który swoją osobą i wiedzą świadczy o produkcie. 

Targ mieści się w dwóch monumentalnych halach dawnych stajni. Jedna to hala z żywieniem z druga to hala z fair modą, sztuką oraz naturalną chemią. Tak więc oprócz jedzenia można tu kupić stylową torebkę lub bluzę bezpośrednio od jej producentki. 

Żywność.

Rękodzieło, ubrania, naturalne kosmetyki

Kiedy?

Krasków. 1 w miesiącu. 

Należy sprawdzić na profilu organizatorów tu. 

Share This